Wycieczka do Krakowa

Dnia 05.06.2019r. Uczniowie klas IV – VIII razem z 4 nauczycielami pojechali na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. O godz. 8:00 grupa wyjechała spod szkoły. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy powitani przez edukatorów i podzieleni na dwie grupy. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu w parku. Uczniowie poznawali w praktyce prawa rządzące naturą oraz uczestniczyli w doświadczeniach z tzw. suchym lodem oraz ciekłym azotem. Następnie zostali oprowadzeni po wielu interaktywnych stanowiskach do poznawania zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska dotyczące złudzeń optycznych i hydrostatyki. Po skończonych warsztatach uczestnicy zakupili ciepłe posiłki oraz napoje, a następnie wrócili do autokaru. Grupa wróciła do szkoły ok. godz. 14:30.