Narodowe Święto Niepodległości 2023

Uroczystości z okazji 11 listopada rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Polski, oczywiście w całości czyli 4 zwrotki.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Przypomnieniem wydarzeń sprzed wieków, czasu Polski szlacheckiej i początków jej upadku, czasu rozbiorów i powstań, wojny i wydarzeń roku 1918, kiedy Polska odzyskała niepodległość rozpoczęła się nasza szkolna akademia przygotowana przez klasę 2b i 7b pod kierunkiem wychowawczyń p. Anny Smugi i p. Renaty Kaczmarczyk.
Tradycyjnie jak co roku przystąpiliśmy do projektu na platformie eTwinning "Karta dla Polski". Uczniowie z klasy 5 b  tworzyli papierowe karty z życzeniami dla Polski z okazji tego ważnego święta. Uczniowie poznali nowy sposób wyrażania patriotyzmu.