Warsztaty

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w warsztatach dla Młodych Jałmużników. W październiku były to warsztaty plastyczne, a w listopadzie – medialne. Młodzi ludzie poznali technikę samodzielnego tworzenia ikon i innych form plastycznych. Wykonane dzieła mogli zatrzymać dla siebie lub przeznaczyć na aukcję charytatywną, z której dochód wesprze potrzebujących. Podczas warsztatów medialnych uczyli się natomiast prezentowania przed kamerą, sposobów nagrywania wideoklipów, prowadzenia programów wizyjnych oraz skutecznego przekazywania informacji medialnych. Umiejętności te mogą wykorzystać w celu propagowania form pomocy. Wiedzę zdobywali od zaproszonych gości: Dyrektora Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej księdza Przemysława Lecha oraz aktora teatralnego i filmowego Dariusza Niebudka.