Lekcja pokazowa w ramach programu "Aktywna Tablica"

Lekcja pokazowa w ramach programu

28 marca w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa z języka angielskiego pt. „Animals”. Zajęcia obserwowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie, z którymi mamy przyjemność współpracować w ramach programu „Aktywna Tablica”. Dlatego też lekcja została w pełni oparta na pracy z nowoczesnymi technologiami – w tym wypadku monitorem interaktywnym. Lekcję przygotowały i przeprowadziły – Pani Monika Woźniak oraz Pani Katarzyna Imielska.

Zajęcia pomogły dzieciom poszerzyć i utrwalić wiedzę wykorzystując wiele rodzajów aktywności. Uczniowie układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę i wykreślankę, układali rozsypanki oraz śpiewali piosenkę. Jednocześnie prowadzili rozmówki po angielsku z nauczycielem.

Podczas zajęć uczniowie byli bardzo skoncentrowani i aktywni. Użycie nowoczesnych technologii w pozytywny sposób wpłynęło na ich motywację.