Grudzień miesiącem wolontariatu

Grudzień to doskonały moment dla wolontariuszy by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami, tym co zaplanowali najbliższym czasie i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

W ostatnim czasie nasza szkoła włączyła się do zbiórki monet „Góra Grosza” na rzecz Stowarzyszenia Kocia Becia, w której zebraliśmy w sumie 37kg i 818g monet. Klasa 2A wraz z oddziałem przedszkolnym zbierała karmę mokrą i suchą oraz żwirek dla bezdomnych kotków z Sosnowca.
W ramach podziękowania odbyło się spotkanie z panią Beatą wolontariuszką i założycielką Stowarzyszenia Kocia Becia, która wręczyła Dyrektorowi szkoły podziękowanie za pomoc.

Nasi wolontariusze ze szkoły uczestniczyli również w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności w sklepach Biedronka w Będzinie „Tak Pomagam”.

Dziękujemy wszystkim za okazaną bezinteresowną pomoc. Mamy również nadzieję na liczny udział w kolejnych akcjach, tych już trwających oraz tych wkrótce organizowanych w naszej szkole.
Informacje o nich znajdziecie jak zawsze na stronie szkoły.

Lidia Kosmała