Wycieczka do Mikołowa

Dnia 20.05.2019r. uczniowie klas I,IV i V razem z 4 nauczycielami pojechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Dotarli na miejsce o godz. 10:30, po czym przespacerowali się alejkami tamtejszego parku. Następnie udali się do kawiarenki i spędzili pozostały czas wolny na placu zabaw. O godzinie 11:45 rozpoczęły się warsztaty „Kalejdoskop” i trwały do godz. 13:15. Uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni do zielnika, gdzie pokazano im różne rośliny oraz suszone zioła. Po czym własnoręcznie przygotowali sól ziołową, ucierając sól z ziołami. Woreczki z nią zostały zabrane przez dzieci do domu. Uczniowie klas IV i V omawiali definicję bioróżnorodności oraz prowadzili dyskusję na temat jej wagi w rozwoju życia na Ziemi. Następnie otrzymali karty pracy i zostali podzieleni na grupy. Ich zadaniem było zanotowanie odnalezionych w grodzie botanicznym gatunków roślin i zwierząt, obserwacja temperatury, wilgotności oraz nasłonecznienia w ogrodzie. Wycieczka wywarła na dzieciach bardzo pozytywne wrażenia.